Шкільний світ без булінгу: як протидіяти цькуванню дитини

   

4 травня у всьому світі відзначають День протидії булінгу, який присвячений боротьбі одній з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам. Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей та підлітків.

За останніми даними ЮНІСЕФ, близько 67% дітей в Україні віком від 11 до 17 років стикаються з проблемою булінгу, однак більше всього приголомшує те, що з них 48% нікому не розповідають про такі випадки, а 24% потерпали від психічного та фізичного насилля з боку вчителя.

Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях. Булінг порівнюють із зменшеною копією терористичного акту: від нього страждають прямі та непрямі жертви.

Булінг може бути:

– Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

– Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

– Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.

– Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомка відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образливих чуток тощо.

– Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо.

Сьогодні ми б хотіли нагадати освітянам, що школа може зробити для протидії булінгу, а також порадити батькам як допомогти дитині, яка постраждала від булінгу. Детальніше про це читайте в інфографіках під дописом.


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram