Портал інклюзивної освіти: як батькам подати заяву до ІРЦ онлайн і не тільки (КАРТА ІРЦ)

   

В Україні запустили портал інклюзивної освіти, з допомогою якого батьки можуть подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн. Ми розповідаємо, як працювати з порталом.

На систему автоматизації роботи ІРЦ, тобто на портал інклюзивної освіти, з державного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Система покликана спростити комунікацію між батьками дітей з особливими освітніми потребами та інклюзивно-ресурсними центрами.

Так, за допомогою порталу батьки можуть:

  • подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн;
  • отримати запрошення на проходження комплексного оцінювання (адреса, дата, час);
  • зберігати заяву та висновок в електронному вигляді;
  • контролювати проведення занять з дитиною.

КАРТА ІРЦ

Нова “Нова українська школа” створила google-карту для зручного пошуку ІРЦ. Детальнішу інформацію з адресами та контактами дивіться на порталі інклюзивної освіти.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВУ

1. Щоб розпочати роботу із системою, необхідно зареєструватись. Треба перейти на сайт порталу та натиснути кнопку “Зареєструватись” у верхньому правому куті.

2. Вибрати у вікні, яке відкриється, зареєструватись за допомогою e-mail чи BankID. Ми покажемо, як реєструватись за допомогою електронної пошти.

3. Заповнити всі необхідні поля: e-mail, прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності), тип (батько, мати, представник), паспортні дані, населений пункт і т.д. Обов’язкові поля для заповнення виділені жирним шрифтом. Також треба додати скан-копію паспорта, поставити галочку, що ви не робот, ознайомитись і погодитись з правилами реєстрації та дати згоду на обробку персональних даних. Після цього натиснути на кнопку “Зареєструватись” унизу.

На вказану вами електрону пошту прийдуть логін та пароль для входу на сайт.

4. Клацнути у верхньому правому куті сайту кнопку “Увійти” та ввести логін і пароль, які отримали на електронну адресу. Тепер ви у системі.

5. Зайти в “Кабінет батьків” – “Заяви” та натиснути кнопку “Додати”. Обирати ІРЦ, вказавши регіон, натиснути “Далі”.

На наступному кроці “Подання заявки” треба заповнитти поля: населений пункт, заклад освіти, в якому навчається дитина, та мета проведення комплексної оцінки.

Далі необхідно заповнити дані про дитину: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, свідоцтво про народження (серія, номер, дата видачі), за наявності – паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким виданий). Після цього – натиснути “Зберегти”.

Згодом перелік поданих заяв можна переглядати на сторінці “Заявки”. На сторінці “Календар” з’явиться інформація щодо дати та часу зустрічі в ІРЦ.

На порталі зазначено, що первинний прийом батьків або законних представників дитини проводить психолог центру, який визначає час та дату комплексної оцінки. Для проведення оцінки батьки мають надати такі документи:

  • документ, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);
  • форми первинної облікової документації №112/0 “Історія розвитку дитини”, затвердженої МОЗ;
  • у разі потреби – довідку від психіатра.

Дивіться також інструктивно-методичні матеріали для батьків.

“Нова українська школа”

Титульне фото: автор – SergeyNivens, Depositphotos


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram