Молодь зі всієї області декламувала твори Шевченка

   

У Вищому професійному училищі № 1 м. Рівне 3 березня відбувся обласний огляд-конкурс читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській» серед учнів закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти.

Організаторами заходу є управління освіти і науки облдержадміністрації та Навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.

 «Не кожна нація має такого пророка, такого генія, як Тарас Григорович. Його можна порівнювати з Пророком, адже Тарас Шевченко у своїх творах передбачив історію. Він передбачив події, які вже відбулися і відбуваються сьогодні», – звернулася до учасників заходу головний спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації Ангеліна Ровкач.

Привітав учасників і побажав успішно виступити директор Вищого професійного училища № 1 м. Рівне Ігор Стрижеус.

Умови конкурсу передбачають декламування творів Тараса Шевченка, а також сучасних українських поетів. У номінаціях «Читці-декламатори» та «Інсценізація творів Шевченка» взяли участь різні вікові категорії виконавців: І – 9 – 13 років; ІІ – 14 – 17 років.

Конкурс зібрав більше пів сотні молодих поціновувачів та знавців творчості поета. Діти, готуючись до конкурсу, серцем доторкнулися до поезії Великого Кобзаря, з виразністю та артистичністю цитували його твори, демонстрували  уміння володіти словом, неабияку майстерність, а також влаштували театралізовані виступи.

Прекрасна підготовка читців, високопатріотичне наповнення заходу –головний здобуток цьогорічного конкурсу.

Конкурс став підтвердженням того, що наші діти сповнені духом Шевченкового слова, відчуттям причетності до викликів часу. Важко було визначити кращих, адже кожен учасник вклав частинку своєї душі у виконання твору.

Журі було зачароване нев’янучим у своїй красі словом Великого Кобзаря, яке проникливо і натхненно звучало з вуст Ілони Вознюк з Вищого професійного училища № 22 м. Сарни, Анастасії Назарець з ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», Володимира Ярути з Вищого професійного училища № 29 смт Володимирець, Дениса Небрончука з ДНЗ «Здолблунівське вище професійне училище залізничного транспорту».

Гарно донесли слово Кобзаря до присутніх читці із закладів загальної середньої та позашкільної освіти: Гліб Клименко КЗ «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат», Вадим Стукалін КПНЗ «Рафалівський центр дитячої та юнацької творчості» Володимирецької районної ради, Артем Козіцький Козинський навчальновиховний комплекс «Загальноосвітня школа ІІІІ ступенів колегіум» Радивилівського району, Валентина Усик КЗ «Рясницький навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ІІІ ступенів» Бабинської сільської ради Гощанського району, Марія Давидюк Новомильська  загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Здолбунівської районної ради.

Присутніх вразили виступи учнів з Рівненської гімназії «Гармонія»  Рівненської міської ради, ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище», Радивилівського професійного ліцею, Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради, які представили літературні композиції.

Кращі учасники конкурсу були нагороджені грамотами та книгами від обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, які вручили члени журі Наталія Савчук та Тетяна Сергіюк.


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram