Для освітян провели обласний семінар на тему екології

   

В заході  взяли участь  22 педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти Березнівського, Володимирецького, Зарічненського,   Здолбунівського, Костопільського, Острозького, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та міста Рівного. До участі в семінарі  долучилися педагоги закладів освіти об’єднаних територіальних громад:  Бугринської сільської ради Гощанського району, Боремельської сільської ради Демидівського району, Привільненської та Мирогощанської сільських рад Дубенського району, Малолюбашанської сільської ради Костопільського району та Клеванської селищної ради Рівненського району.

Доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту НУВГП Петро Скрипчук  виступив з доповіддю «Переробка відновної біомаси в м. Рівне». Доповідач поділився досвідом розробки та реалізації проєктів щодо використання відновної біомаси в умовах міста.

Друга тема, яку висвітлив Петро Скрипчук – «Селекція грецького горіха в умовах Полісся України та республіки Білорусь». Він поділився з учасниками семінару результатами дослідженнь географічних ареалів та якісних показників різних сортів і форм горіха грецького, що проводились спільно з білоруськими науковцями. Педагогів зацікавила методика розрахунку еколого-економічного обґрунтування запровадження  органічного горіхівництва на території Рівненщини.

Головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації Ірина Худоба у своїй доповіді акцентувала увагу присутніх на проблемах довкілля Рівненщини на фоні глобалізації екологічних проблем. Усі присутні мали можливість почути відповіді на питання щодо збереження довкілля, які актуальні для нашого регіону.

Співзасновниця «Саду історій», прес-секретар громадської організації «Екоклуб» Інна Мулявка ділилася досвідом реалізації проєктів озеленення міста Рівного. У доповідді «Чому озеленення важливе та як його розвивати» екоактивістка розповіла про успішну громадську ініціативу «Сад історій» та дієві способи пошуків фінансування для озеленення міста.

Завідувачка методичного відділу комунального закладу  «Станція юних натуралістів»  Рівненської обласної ради Сніжана Дужук розповіла про екологічні експедиції для учнівської молоді та залучення науковців до проведення таких заходів.

Для учасників семінару завідувачка відділу екології та ландшафтного дизайну Валентина Катюха та завідувачкою відділу біології та валеології Валентина Бобровська провели екскурсії до тепличного комплексу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram