Віталій Коваль відвідав інклюзивно-ресурсний центр в Корці

   

Нещодавно, після карантину відновили роботу 29 інклюзивно-ресурсних центрів Рівненщини. Голова ОДА Віталій Коваль під час робочої поїздки відвідав вихованців Корецького ІРЦ та подарував їм дитячу гірку.

Працює центр трохи більше року. Втім яскраво зарекомендував себе у районі. Загалом під патронатом установи перебуває майже сім тисяч дітей.

«Дітей треба любити і сприймати такими, як вони є. Спільно ми повинні і надалі дбати про дітей з особливими освітніми потребами. Вони мають стати для нас – своїми, а для життя та школи – підготовленими. Це і є головною функцією інклюзивно-ресурсних центрів. Рівненщина – територія рівних можливостей, у тому числі й для дітей», – зазначив Віталій Коваль.

За рік роботи фахівці центру оцінили стан здоров’я більше сотні вихованців та склали рекомендації їхнього навчання.

«У нас працюють прекрасні фахівці – реабілітолог, психологи, логопед. Усі вони надають рекомендації батькам дітей з особливими освітніми потребами. На основі їх заключення визначають, що найбільше підійде для дітей – навчання з педагогічним супроводом або ж індивідуальне», – розповідає директорка ІРЦ Ніна Дець.

Також вона розповіла керівнику області, що у центрі використовують різні форми соціалізації дітей. Для них організовують свята, вистави, показують театралізовані казки, навіть проводять гастрономічні майстер-класи – вчать випікати піцу.

Долучаються до роботи центру артисти обласної філармонії, меценати, місцеві бізнесмени, благодійні фонди. А головне – батьки. Вони при ІРЦ створили свій власний клуб «Світ особливих дітей очима батьків». Тут батьки обговорюють проблеми у навчанні дітей та спільно з фахівцями центру шукають вихід із складних ситуацій.

А у найближчих планах – облаштування кабінету для реабілітолога та ресурсної кімнати.


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram