Театральна магістерська програма стартувала в університеті на Рівненщині

   

У Національному університеті «Острозька академія»  розпочато реалізацію нової експериментальної театральної магістерської програми з акторської майстерності та режисури – «Культурологія і метатеатр», – йдеться у матеріалі «Голосу України».

Цю програму академія розробила разом з театральним середовищем Києва за підтримки Українського культурного фонду. Керівником проекту став українсько-американський режисер та театральний педагог Олег Ліпцин. Як розповіли організатори, такий підхід дозволяє знаходити та запроваджувати нові творчі та організаційні ідеї для розвитку театрального процесу в Україні.

Структура програми складається з двох основних частин – освітньої та театрально-продюсерської, а її художньою ідеологією і методологічною основою є теорія ігрового театру, що була запропонована видатним театральним педагогом і режисером Михайлом Буткевичем. Ігрова методологія збагачує класичну традицію акторського переживання і перевтілення новими механізмами та способами залучення творчої природи людини в умовну реальність п’єси та театру. Ігровий метод дає змогу повноцінніше і органічніше “вмикати” творчу природу актора в обставини п’єси і ролі, в умови театральної гри.

“Культурологія і метатеатр – це міждисциплінарна програма, яка поєднує в собі культурологічну складову і театральну. Тому ми сподіваємося, що учасники програми здобудуть не лише вміння як театрознавці, режисери, актори, а й будуть добре орієнтуватися в культурних і соціальних процесах сучасності”, – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету Дмитро Шевчук.

У вересні  відбулися співбесіди з абітурієнтами для вступу на програму “Культурологія і метатеатр”, а також онлайн-зустрічі з викладачами для обговорення майбутніх етапів навчання, а основна фаза навчання за програмою стартувала в жовтні.

“Ми позиціонуємо таку форму навчання та освоєння професії як “відкриту” саморегульовану творчу структуру, з-поміж завдань якої – поступове формування в українському суспільстві незаідеологізованої художньої свідомості, розширення внутрішньої свободи людської особистості в її творчих виявах”, – розповів керівник проекту Олег Ліпцин.

Автор тексту та світлин: Олексій Костюченко


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram