11-ти класників звільнили від ДПА: що змінилося для випускників

   

13 квітня 2021 року відбулося позачерговое засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт, який скасовує обов’язковість проходження державної підсумкової атестації (ДПА) для здобувачів повної загальної середньої освіти (11-ти класників) у 2021 році.

Цей документ дозволяє випускникові школи, студентові коледжу, учню професійної (професійно-технічного) закладу освіти самостійно визначитися із тим, чи проходити ДПА у формі  ЗНО цьогоріч.

«Новий закон не скасовує ЗНО для вступників до закладів вищої освіти. Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету – проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО», – зазначає начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.

Законопроєкт звільняє 11-ти класників від державної підсумкової атестації та надає право випускникам шкіл вибирати вид оцінювання їхніх результатів навчання:

  • шляхом річного оцінювання,
  • державної підсумкової атестації;
  • державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

«Метою і завданням прийняття законопроекту є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів)», – додає головний освітянин області.

Нагадаємо: раніше від державної підсумкової атестації звільнили учнів 4-х і 9-х класів.


Поширити: Поширити у Фейсбук
  Поширити у Telegram