ЗНО стартує вже 22 травня: що потрібно знати

18.05.2018

У пункт проведення ЗНО потрібно взяти: сертифікат, який був надісланий абітурієнту; оригінал документа, за яким проводилась реєстрація; запрошення-перепустку, яку учасник самостійно роздруковує зі своєї інформаційної сторінки вводячи № сертифіката та пін-код; 2 ручки з чорним чорнилом. Також дозволено мати при собі пляшечку води.

Забороняються: засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані та рукописні матеріали та інше.

Нагадаємо, що у 2018 році, вперше ЗНО складають учні ПТНЗ та коледжів. Але вони писатимуть лише тести з одного предмета − української мови. У 2019 до ДПА з української мови буде додано ДПА з математики або історії України на вибір, а ще через рік – усі предмети підсумкової атестації.

Загалом, на нараді з питання підготовки та організованого проведення ЗНО-2018, яка проходила під головуванням заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко, було зазначено, що працюватиме 53 пункти тестування, а це на 10 більше ніж минулого року. Кількість зареєстрованих осіб – 12 836, близько 500 осіб – випускники минулих років. Задіяно близько 3,3 тисячі педагогічних працівників.

«Звичано, хотілося б щоб освітяни більше долучалися до проведення ЗНО. Важливо пам’ятати, що крім матеріального заохочення є ще й соціальна відповідальність», − зауважила заступник голови Рівненської ОДА.

Варто зазначити, що Рівненщина − єдина західна область, яка вчасно закупила аудіопристрої для прослуховування текстів з іноземної мови.

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк запевнила, що у разі виникнення непередбачуваних обставин (хвороба, смерть близької людини або ж участь у Міжнародних змаганнях) особи, які не з’явилися в пункт тестування впродовж п’яти днів мають право подати заяву для участі у додатковій сесії.

Графік проведення ЗНО-2018:

Математика 22 травня
Українська мова і література 24 травня
Іспанська мова 29 травня
Німецька мова 29 травня
Французька мова 29 травня
Англійська мова 01 червня
Біологія 04 червня
Історія України 06 червня
Географія 08 червня
Фізика 11 червня
Хімія 13 червня