З відповідальними за організацію виховної діяльності Рівненщини провели нараду

20.11.2019

В середу, 20 листопада в управлінні освіти і науки Рівненської облдержадміністрації відбулась нарада із спеціалістами відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, що відповідають за організацію виховної діяльності та позашкільної освіти.

Завжди актуальним є національно-патріотичне виховання. Учасників наради закликали налагодити взаємодію всіх дотичних до цієї теми структур, проводити заходи, залучати Героїв АТО, співпрацювати з громадськими організаціями і підтримувати ініціативи дітей в цьому напрямку. А також не забувати популяризувати правильні речі, адже в епоху Інтернет-комунікацій поширення інформації має неабияку роль.

«Зараз той період, коли потрібно планувати заходи на наступний рік. Знайдіть свою нішу та проводьте особливі заходи, які обов’язково матимуть успіх у ваших громадах та стануть прикладом для наслідування в області чи навіть у всій країні», – звернулась до учасників наради заступник начальника управління – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Ладюк.

Лейтенанти поліції, інспектори зв’язків з громадськістю, шкільні офіцери поліції Яна Сенчук та Денис Пятак запропонували свою допомогу у виховній роботі з дітьми. Поліцейські проводять профілактичні бесіди зі школярами, беруть участь у тематичних заходах, відвідують навіть дитячі садочки. Денис та Яна проводять виховну роботу на території всієї області, для цього вони пройшли спеціальне навчання та отримали сертифікати. «Діти самі навіть просили, щоб до них на зустріч прийшли поліцейські», – розповів Денис Пятак.

Про організацію в закладі освіти внутрішньої системи забезпечення якості освіти розповів начальник управління Державної служби якості освіти України в Рівненській області Святослав Сидорук. Як повідомив посадовець, з 2020 року буде розпочинатись інституційний аудит закладів загальної середньої освіти, розпочнуть із найпроблемніших. Школи перевірятимуть за рядом чітко визначених критеріїв, про які розповів очільник управління. Щоб забезпечити якість освіти, школи мають також проводити внутрішній аудит.

Учасники наради розглянули питання стану злочинності та правопорушень серед учнів закладів загальної середньої освіти за 9 місяців 2019 року, протидії булінгу і торгівлі людьми. Освітяни також ознайомились із пріоритетними напрямами психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу.

Презентаційні матеріали ви можете переглянути за посиланнями:

https://drive.google.com/open?id=1bkEa9Y4gpQwfhdjgzDijlG17GeRoGFdS

https://drive.google.com/open?id=130mONXOEIabTnEiayQRoSA-83Jacz6Za