З директорами інклюзивно-ресурсних центрів провели нараду

06.12.2019

Більше двох десятків керівників інклюзивно-ресурсних центрів області 5 грудня взяли участь у нараді щодо нормативно-правового забезпечення діяльності ІРЦ. Освітянам роз’яснили методичні і практичні питання діяльності центрів, а також особливості оплати праці педагогічних працівників. Учасники наради поділилися своїм досвідом та отримали відповіді на актуальні питання.

«Впровадження інклюзивної освіти є пріоритетом для уряду та МОН. На Рівненщині вже зареєстровано 28 інклюзивно-ресурсних центрів», – повідомила заступник начальника управління освіти і науки РОДА Ольга Ладюк.

Педагогам презентували успішний досвід діяльності ІРЦ Рівненської районної ради. Про свій шлях виховання дитини із синдромом Аспергера (розлад аутистичного спектру) розповіла асистент вчителя Квасилівського НВК Галина Кравчук. «Аутизм це не хвороба. Для мене це інший спосіб сприйняття, відчуття та передачі інформації», – зазначила мама Артемка. Хлопчик дуже розумний. «Він вже на завершення першого класу додавав тризначні числа в уяві», – розповіла Галина Кравчук.

Держава фінансує інклюзивну освіту. В 2019 році на підтримку осіб з особливими освітніми потребами Рівненщини з державного бюджету виділено 18 млн грн. Вперше передбачено кошти на інклюзію в дошкільній та професійній освіті. У державному бюджеті на 2020 рік на підтримку дітей з особливими освітніми потребами буде спрямовано 24 036,5 тис. грн.