Юні натуралісти змагалися на міжнародному рівні

16.11.2018

Станція юних натуралістів провела ІХ Міжнародну природознавчу гру „Геліантус”. У заході взяло участь 82 вихованця.

Гра проводиться за шістьма варіантами завдань: для учнів 1-2, 3-4, 5-6,  7-8, 9 і 10-11 класів. Природознавча  гра „Геліантус” дає  можливість проводити аналіз, синтезувати й обґрунтовувати достовірність і цінність інформації. Розв’язуючи завдання гри діти вчаться сприймати ситуацію глобально, знаходити причини й альтернативу в різних ситуаціях, генерувати та змінювати свою позицію на основі фактів і аргументів, коректно застосовувати отримані результати до проблем і приймати зважені рішення – чому довіряти та що робити далі.

Керівники гуртків проводили природознавчу гру „Геліантус” на базах закладів загальної освіти міста Рівного та Рівненського району: Рівненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Рівненської міської ради № 16, Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Рівненської міської ради № 9, Рівненський навчально-виховний комплекс „Колегіум”, Колоденська загальноосвітня школа     І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради,  Бронницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Рівненської районної ради.

Вихованці молодшої вікової категорії із задоволенням та цікавістю виконували не дуже складні завдання, розглядали малюнки та світлини. Для вихованців середнього віку завдання були дещо складніші і включали питання з основних природознавчих дисциплін шкільної програми: біології, географії та фізики.  Для учнів старшого шкільного віку завдання були досить складними, тому важливо мати не лише ґрунтовні знання з природничих наук, але й уміти цілісно сприймати навколишній світ.