Як виглядає інклюзивна освіта в Україні: здобутки Рівненщини (ПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБЛАСТЕЙ)

30.01.2019

Нещодавно у Києві відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти за участю керівництва держави, освітян та громадських організацій з усіх регіонів України.

Презентуючи результати роботи, ініціатор інклюзивної реформи, голова Фонду Порошенка, Перша леді України Марина Порошенко наголосила, що сьогодні реформа інклюзивної освіти стала однією з найуспішніших в Україні та є невід’ємною частиною змін у загальній системі освіти в рамках концепції «Нової Української Школи».

Наразі всі регіони України впроваджують інклюзивну освіту. За останніми даними, майже кожна четверта школа в Україні впроваджує інклюзивний принцип навчання.

Рівні та доступні умови створюються і на Рівненщині. Відкриваються інклюзивно-ресурсні центри в рамках підписаного Меморандуму з Фонд Порошенка (загалом їх має бути 33).

?234 школи в області мають інклюзивні класи;
?у 33 дошкільних закладах організована інклюзія;
?навчальними тренінгами було охоплено майже 2000 педагогічних працівників та 400 асистентів учителів закладів загальної середньої освіти, які працюють із дітьми з особливими освітніми потребами.

“Важливо, також, що при будівництві соціальних закладів обов’язковою вимогою залишалося безбарєрне середовище.
Давайте і надалі створювати рівні умови для наших особливих співгромадян. Переконаний, що таким чином ми складемо іспит на цивілізованість та європейськість”, – зазначив голова РОДА Олексій Муляренко.

З презентаціями областей ви можете ознайомитись сайті http://poroshenko.com/projects/inklyuzivna-osvita