Видовищні змагання у Рівному: фестиваль повітряних зміїв

23.04.2019

Впродовж дня на рівненському летовищі майоріли різнобарвні повітряні змії.

Конструкції запускали юні авіамоделісти з 11 районів області, віком від 8 до 18 років. В обласному щорічному фестивалі «Поліське небо», який організовує Центр науково-технічної творчості змагалося 38 учасників.

Директор центру Володимир Южаков зауважив, що цьогоріч змайстровано 16 нових конструкцій та додав, що має велику мрію, аби захід став візитівкою Рівненщини, як повітряні кулі в Кам’янець-Подільському.

Випробувати створеного власноруч повітряного змія учасники могли у 6 класах: плоский, коробчастий, керований, міні, експериментальний та змій-потяг. Конструкції були різні за об’ємом, формою та розмірами, деякі, навіть, мали звукові та світлові маячки.

«Піднявся несприятливий вітер. Було багато поламаних та побитих зміїв, але дитячих сліз ми не бачили. Всі йдуть до кінця, змагаються за першість як дорослі», – зазначає головний суддя змагань Віктор Примачок.

В аеропорту можна було помітити не тільки учасників, а й жителів міста, цілі родини, які прийшли подивитися на захоплююче видовище. Хтось фотографував, а інші – вчилися тонкощам техніки запусків.

«Уявіть, що ви на риболовлі. Якщо сильніше потягнути, то сходить. Може і поламатися», – навчає глядачів суддя змагань Василь Кравчук.

Варто зазначити, що фестиваль проходить вже понад 15 років, але організатори зауважують, що на нашому рідному летовищі найсприятливіша роза вітрів.

Переможців визначали за більшою кількістю балів. Трійку лідерів очолили:  команда з Дубенського району, міста Костополя та Рівненського району. Переможці отримали путівку на участь у Всеукраїнському фестивалі.

«Мені приємно співпрацювати з людьми, які цікавляться не тільки комп’ютерними іграми. Можливо, серед вас є майбутні парашутисти, авіатори та працівники аеродрому. Підтверджую, що і змагання з картинку теж проходитимуть у нас», – відзначив директор рівненського аеропорту Ігор Насинюк.