Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників: здобутки юних гуртківців

04.02.2019

Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулися Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників. Організаторами заходу є  Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Конкурси сприяли модернізації змісту науково-пошукової,  експериментальної та практичної діяльності учнівської молоді, яка займається дослідництвом. Роботи мали практичне спрямування, вирішували пріоритетні проблеми сучасної науки, базувалися на результатах самостійних досліджень учнів, мали практичне застосування.

На Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (16-23 роки) проекти представили 6 учасників, переможців заочного відбору конкурсу. Усі представники Рівненщини повернулись з Києва з нагородами.

У категорії„Екологічно безпечні технології та прикладна екологія” Рівненщину представляли:

  • МаслянчукСофія, вихованка Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді з роботою „Інформаційний простір для збереження біорізноманіття ” (керівник Куроченко І.І.), яка посіла І місце;
  • Ніколайчук Роман, вихованець Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді з роботою „Оцінка якості поверхневих вод малої річки Устя Спасівська за рослинами-індикаторами” (керівникКуроченко І.І.), який посів ІІ місце;
  • Андріюк Катерина, учениця 10 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради з роботою „Дослідження агресивності адвентивного виду борщівника Сосновського Heracleum Sosnowskyiна території села Колоденка” (керівник Мичко І.А.), яка посіла ІІІ місце;

у категорії „Науки про Землю”:

  • Котик Роман, вихованець Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді з роботою„Навчально-пізнавальна стежка „Долиною малої річки Устя” (керівник Рискова В.Г.), який посів І місце;

у категорії „Біологія”:

  • Гедзюк Владислав, вихованець Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді з роботою „Birdwatchingдля збереження біорізноманіття урбоекосистем” (керівник Рискова В.Г.) який посів ІІ місце;

у категорії „Ресурси енергозбереження”:

  • ЛегкаТетяна, вихованка Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді з роботою „Експериментаніум „10 кроків до сталого розвитку” (керівник Куроченко І.І.), яка посіла ІІ місце;

у категорії „Медицина і охорона здоров’я”:

  • Марчук Андрій, вихованець творчого об’єднання „Юні винахідники та раціоналізатори” Дубенської міської станції юних техніків з роботою „Вдосконалена конструкція інвалідного візка” (керівник  Павлик Я. Р.), який посів ІІ місце.

На XIII Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників у секції ,,Орнітологія” Гедзюк Владислав, вихованець Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, з роботою „Атлас гніздових птахів м.Рівного” (керівник Рискова В.Г.) посів І місце.