Відкрилась обласна виставка оригамі

29.11.2019

В четвер, 28 листопада на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулось відкриття обласної виставки-конкурсу оригамі «Паперовий світ», яка діятиме до 28 грудня.

Метою виставки є популяризація мистецтва оригамі, стимулювання розвитку творчих здібностей учнів, виховання в них творчої ініціативи, естетичного смаку, ознайомлення широкого кола відвідувачів з традиційним мистецтвом Японії та сучасними напрямами його розвитку в світовій культурі.

Організатором проведення виставки-конкурсу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

На розгляд журі було подано 156 робіт вихованців з 23 закладів загальної середньої та позашкільної освіти Рівненщини. Переможці визначалися в 8 розділах: класичне оригамі, за розробками сучасних майстрів світу, авторські розробки, сувеніри, модульне оригамі, кусудама, квілінг, паперопластика.

Найкращі результати показали:

Рівненський міський центр творчості учнівської молоді – І місце;

Костопільський Центр технічної творчості та комп’ютерних технологій – ІІ місце;

Березнівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості –

II місце;

            Здолбунівська районна станція юних техніків – ІІІ місце.

Разом з виставкою-конкурсом оригамі була відкрита виставка кращих робіт обласного заочного конкурсу фоторобіт серед учнівської молоді «Моя Україно!».

Виставки триватимуть до 28 грудня.

Завідувач виробничого відділу Рівненської обласної універсальної бібліотеки Людмила Шапірко після відкриття виставок провела екскурсію до іноземного відділу, де гуртківці Центру змогли побачити 3D-принтер, його особливості і функції роботи та деталі, які він виготовляє, на собі змогли випробувати сучасні окуляри віртуальної реальності, від яких були в захваті. Ще один виріб, яким були вражені діти, це – розумна інтерактивна ручка, при дотику якої до книги вона відтворює інформацію про зображення і читає текст.

Діти взяли для себе корисну інформацію, яку донесуть до своїх однолітків, родичів та знайомих та матимуть натхнення до виготовлення нових експонатів на наступні виставки.

З метою популяризації напрямку оригамі та паперопластики наперододні Дня Святого Миколая буде проведено майстер-клас на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.