Відбулась обласна нарада керівників інтернатних закладів

13.01.2018

У Мізоцькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті відбулась обласна нарада керівників інтернатних закладів обласного підпорядкування.

«Історія Мізоцької школи-інтернату розпочалась у далекому 1963 році. А сьогодні, тут здобувають освіту понад дві сотні дітей із тяжкими порушеннями мовлення», – зауважила директор Оксана Киричук. Згодом, керівник показала колегам спеціальні кабінети, прилади для корекції, медичне обладнання, ознайомила з найкращими практиками.

Начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський зазначив, що головний пріоритет у роботі спеціальних закладів – це здоров’я та освіта вихованців.

На нараді очільник освіти відповідав на питання щодо реалізації інституційного догляду та виховання дітей, Національну стратегію, європейський досвід. Не залишилися поза увагою інклюзивно-ресурсні центри, психолого-медико-педагогічні консультації та реформа децентралізації.

«Керівники інтернатних закладів не повинні бути сторонніми учасниками децентралізації. Влада скеровує повноваження на місця і тому, потрібно тісно співпрацювати з керівниками об’єднаних територіальних громад. На Рівненщині до 1 вересня 2018 року заплановано створити 36 інклюзивно-ресурсних центри. А ваш багаторічний досвід, фахівці, практика повинні і надалі допомагати особливим дітям. Долучайтесь до реформ уряду», –  підсумував Григорій Таргонський.