Вчителів до Нової української школи готуватимуть у інституті післядипломної освіти

23.08.2017

На засіданні колегії управління освіти і науки на чолі з першим заступником Міністра освіти і науки України Володимиром Ковтунцем піднімалась тема Нової української школи.

Відомо, що в Україні готують реформу для першокласників. У Міносвіти обіцяють, що тепер дітлахів вчитимуть не заради знань, а заради вмінь. Акцент робитимуть на роботі в групі, роботі в колективі, а також на «емоційний інтелект» – розуміння інших.

Цьогоріч, в Україні реформу тестуватимуть 100 шкіл, по 4 в кожній області. На Рівненщині до пілотного проекту долучилися чотири школи: Великоомелянська Рівненського району, Дубенська школа №1, Рівненська школа №18, Рокитнівська школа №3. А вже з 1 вересня 2018 року всі першокласники країни почнуть навчання по-новому.

Але тут постає найхвилююче питання. А що з вчителями, вони готові до реформи? Хто буде готувати нового вчителя?

Відповідь дала ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.

«Нова школа потребує нового вчителя, який має стати агентом змін.  Зміни в школі базуватимуться на оновленні змісту освіти. У системі післядипломної освіти розпочато роботу з підвищення кваліфікації вчителів початкової школи. Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти вже розроблено навчально-методичні, дидактичні напрацювання», – підсумувала ректор.

Варто зазначити, що основна мета діяльності закладу полягає у приведенні професійної компетентності працівників освіти у відповідність із світовими стандартами, розвиток їхнього творчого потенціалу, педагогічної майстерності, підвищення інтелектуального і загальнокультурного рівня. А ліцензований обсяг підготовки  становить близько 7 тис чоловік щорічно.