Вараська школа №3 увійшла в ТОП-50 проекту „ Zero Waste School”

24.09.2018

Цього року вперше в Україні стартував Всеукраїнський проект „Zero Waste School”, головною метою якого навчити дітей та вчителів впровадити культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і в світі. До проекту було залучено 2000 шкіл – учасниць. Проте до фіналу увійшли лише кращих 50, серед них і команда Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 у складі учнів 10-х класів Горяінова Олега, Басюк Маргарити, Отроди Тетяни, Басіка Сергія та їх керівника – Корнійчук Оксани Федорівни.     

 У першому етапі проекту, який завершився у серпні, діти організували і провели декілька акцій, таких як „Еко-тістечко”, „Еко – листівка”, „Еко-торбинка” та 16-18 квітня взяли участь у відповідних  семінарах-тренінгах у місті Києві.

 За умовами другого етапу, школи – учасниці організовують „ Zero Waste Day” для місцевої громади.  За ініціативи учнів ЗОШ №3 У Вараші оголошена масштабна толока 21 та 22 вересня, до якої долучаються всі бажаючі. Зі слів організаторів, головна мета акції навчити громаду міста правильно сортувати сміття аби потім заробити на ньому. Отож, толока передбачає не просто прибирати в один пакет, а сортувати. А в масштабах України кращі учасники проекту „Zero Waste Day” отримають прес для брикетування сміття, що допоможе їм пакувати відходи та передавати їх на сміттєпереробні станції і в такий спосіб заробляти кошти на власні потреби.

Пропонуємо організувати подібні акції у всіх селах, селищах та містах нашої області та спільно зробимо  їх чистішими.