В РДГУ знову пройшов фестиваль з доджболу

29.11.2019

Гра у «вибивного» колись була досить популярною. На спортивних майданчиках, у школах на перервах, у дворах раз у раз чувся стукіт м’яча та дзвінкі голоси озвучували назви хитромудрих кидків, за допомогою яких можна було змусити суперника покинути ігрове поле.

            Переживши певний період забуття, «вибивала» успішно оновила правила та повернулась як міжнародний визнаний вид спорту – доджбол. За досить короткий час він вже зумів вселити до себе повагу багатьох прихильників активного відпочинку та здорового способу життя. Хоч для України доджбол все ще новий вид спорту, але багато країн протягом останніх років регулярно беруть участь в чемпіонатах світу як серед чоловіків, так і серед жінок.

В Рівному фестиваль з доджболу проходить вже втретє. У 2017 році його першопрохідцями стали студенти Рівненського державного гуманітарного університету. У 2018 році їх естафету підтримали учні шкіл міста. Цьогоріч фестиваль з доджболу знову стартував в РДГУ.

Ідея ознайомлення молоді з цим новим для них видом спорту, організація та  проведення змагань належить комунальному закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради за підтримки Відділення Національного олімпійського комітету України в Рівненській області.

У доджболі тривалість кожного раунду складає сім хвилин, а гра ведеться до двох перемог однієї з команд. Той колектив, який вибив всіх, або більшу кількість гравців суперника, вважається переможцем. А щоб упередити травматичність, використовуються спеціальні м’ячі. До речі, їх у грі шість.

– Перед участю у цьогорічному фестивалі кожна з восьми команд пройшла чимало етапів теоретичної підготовки та самих тренувань. Всі учасники добре знайомі з правилами та вже виробили свою власну тактику ведення гри, – ділиться співорганізатор заходу, завідувач кафедри теорії і практики фізичної культури і спорту РДГУ Вадим Кіндрат.

У підсумку – найкращий результат показала команда групи «Ф–31». Друге  місце вибороли студенти групи «Ф–11», а бронзові нагороди дістались команді групи « Т–21». По закінченні фестивалю переможці та призери були нагороджені  дипломами, медалями, кубками і призами від організаторів.