В об’єднаній територіальній громаді відкрито інклюзивно-ресурсний центр

17.10.2018

Немовицька громада стала першою ОТГ на Рівненщині, де відкрито інклюзивно-ресурсний центр.

Центр, який будуть відвідувати діти з особливими освітніми потребами знаходиться у приміщенні Тинненської школи І ступеня Немовицької сільської ради, що на Сарненщині. Заклад розташовано в окремому крилі та має 3 кабінети і вже забезпечений необхідною мультимедійною і комп’ютерною технікою, дитячими меблями, дидактичними та наочними матеріалами.

«Після об’єднання громади ми провели моніторинг дітей з особливими освітніми потребами віком від 0 до 18 років і виявили 48 осіб, – зазначив голова Немовицької ОТГ Віктор Савчин. – Це надзвичайно велика цифра, якою нехтувати ні в якому разі не можна та додав, що саме тоді і виникла думка створити на території громади ІРЦ».

Заступник начальника управління освіти Ольга Ладюк наголосила, що в умовах децентралізації важливо своєчасно створити рівні комфортні умови в освітньому середовищі, аби кожен житель зміг отримати якісні послуги на місці.

Нагадаємо, що на Рівненщині вже юридично зареєстровано 19 подібних центрів. Загалом, до кінця року в області планується відкриття 22 освітніх установ.

За словами голови Сарненської райдержадміністрації Ярослава Яковчука, до кінця наступного року має запрацювати чотири таких заклади. Нещодавно відкритий районний інклюзивно-ресурсний центр вже обслуговує близько 1240 особливих дітей. На черзі – відкриття Степанського ІРЦ.

Відтак, діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років можуть наповну отримувати не тільки корекційно-розвиткові послуги за місцем проживання, а й комплексну психолого-педагогічного оцінку розвитку.