У Володимирці відкрили інклюзивно-ресурсний центр

03.12.2018

До роботи вже залучили досвідчених фахівців – логопеда, дефектолога, реабілітолога, практичного психолога та вчителя лікувальної фізкультури. Вони проводитимуть обстеження дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, надаватимуть корекційно-розвиткові заняття, складатимуть та за потреби коригуватимуть для них індивідуальні програми розвитку.

У закладі, зокрема, створили комфортні умови для проведення тренінгів, семінарів-практикумів, консультацій з батьками тощо.

Навчальні кабінети наповнили сучасними меблями та обладнанням для практичних занять з дітьми.

Серед інших ресурсів – комп’ютерна техніка, дитячі меблі, дидактичні та наочні матеріали. Наприклад, кабінет лікувальної фізкультури обладнали шведською стінкою, велотренажером, біговою і тактильною доріжками.

«Ми сьогодні здаємо іспит на цивілізаційність. Діти з особливими освітніми потребами мають право бути соціалізованими та щасливими», – зазначив обласний очільник освіти Григорій Таргонський.

Чуттєвим став виступ мами, яка впродовж 20 років шукала подібні центри Україною, задля того, щоб її особлива дитина змогла говорити. Приводила приклади та тішилась з того, що вже не треба далеко їздити на реабілітацію та витрачати чималі кошти. Дякувала усім, хто долучився до такої потрібної ініціативи та наголосила, що спиратися потрібно не на проблеми, а на можливості таких особливих дітей.

«Близько шістсот дітей нашого району сьогодні потребують корекційно-розвиткових занять. А цифра не маленька. Саме тому, ми і пішли на цей відповідальний крок, крок який дасть можливість покращити соціалізацію особливих діток», – резюмував в.о. голови райдержадміністрації Анатолій Рижий.

Нині в області вже відкрили 8 інклюзивно-ресурсних центрів, загалом, впродовж 2 років планується усього 33.