У Смизькій громаді відбувся ІІ креативний етнофестиваль”Ластівка FEST”

09.08.2018

Вже вдруге у Смизі відбувся Фестиваль “Ластівкаfest”, метою якого є пошук і підтримка нових талантів Смизької громади, популяризація та пропаганда дитячо-юнацької творчості, розвиток навичок співпраці та обмін культурним досвідом між творчими колективами і керівниками секторів культури і молодіжної політики в ОТГ, збереження та промоція локальної культурної спадщини, в тому числі фольклору.

Цей культурний фестиваль спрямований на руйнування стереотипів та створення почуття толерантності через позитивну атмосферу культурного і традиційного обміну унікальних традицій різних громад нашого краю. Талановита молодь і дитячі колективи дарували неповторні композиції і позитивні емоції гостям та учасникам фесту, що розпочався з літературної композиції про сучасне сьогодення, яке тісно переплітається з війною на Сході та ідеологічною боротьбою з пострадянськими стереотипами на мирній території.

Сам фестиваль був розділений на три частини:

Протягом фестивалю діяв бібліотечний простір, де діти з батьками мали змогу пограти на українських народних музичних інструментах, виготовити креативні вітальні листівки з нагоди свята, почитати сучасну українську літературу, пограти настільні ігри, завітати в літературне кафе та зробити фотографії на пам”ять у барвистій фотозоні.

Кожен елемент фестивалю склався у яскраву мозаїку, де всі гості мали змогу відпочити, поспілкуватися і розважитися разом з учасниками, які виступали на сцені.

За словами народного депутата Олександра Дехтярчука фестиваль «Ластівка FEST» став найуспішнішим проектом Смизької громади за час її існування, що дозволяє консолідувати зусилля у розвитку молодіжної політики та реформуванні культурної галузі ОТГ. Олександр Володимирович нагородив подяками молодіжних громадських активістів, які безпосередньо долучаються до реалізації навчальних та соціальних проектів у своїх населених пунктах, адже у Смизькій громаді живе  талановита молодь, що працює гарною командою  під назвою «Команда Розвитку Об’єднаного Краю» за підтримки відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради.

ІІ Креативний етнофестиваль “Ластівка FEST” відбувся за фінансової підтримки Смизької селищної ради, ТОВ “Прикарпатзахідтранс”, ПрАТ “Єврошпон – Смига”, Групи компаній VITAGRO, ПП “Захід Агросвіт”, ТОВ “Емпірика”, ПП “Продсервіс”, а також завдяки спільній командній роботі клубних працівників, громадських активістів та влади Смизької громади.

Вікторія Костюк