У МАНі презентували монографію про радон

07.06.2017

У Лабораторії гуманітарних досліджень Рівненської Малої академії наук відбулася презентація монографії «Радон: моніторинг та геоекологічний аналіз його впливу на екосистему міста Рівне». Робота присвячена аналізу теоретичних та експериментальних результатів комплексних досліджень впливу експозиції радону та його дочірніх продуктів розпаду на атмосферу приміщень, зовнішню атмосферу, ґрунтове повітря, воду річок, джерел, водогону, будівельних матеріалів, природного побутового газу в Рівненській області і, зокрема, у м. Рівне, проведених за допомогою радіометра «Альфарад Плюс».


Представляли монографію автори Лебедь О.О. – старший викладач кафедри хімії та фізики Національного університету водного господарства та природокористування, Мислінчук В.О. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики викладання фізики та хімії Рівненського державного гуманітарного університету та Андрєєв О.А. – директор Рівненської Малої академії наук.
У режимі круглого столу обговорювали результати дослідження радону у місті Рівне, розрахунки ризиків, проблеми для нашого міста. Мислінчук В.О. представив результати досліджень вмісту радону у природних джерелах Здолбунівського району Рівненської області.
Наукову актуальність і важливість даного дослідження в екологічному аспекті розкрила А.М. Прищепа.


Завершилася презентація обговоренням науковцями та гостями впливу дослідження на розвиток STEM-освіти на Рівненщині.