У дитсадках Вараша вже діє проект безглютенового харчування

25.10.2019

До управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради  надійшло звернення батьків щодо дієтичного харчування.

Мова йшла про дітей, у яких виявлено непереносимість лактози та глютену не можуть відвідувати заклади дошкільної освіти повний день, адже це пов’язано з особливостями харчування.

Управління освіти Вараської міської ради звернулося з проханням надати роз’яснення, щодо можливості впровадження в закладах дошкільної освіти безглютенового та безлактозного харчування до Міністерства охорони здоров’я та Асоціації дієтологів України.

При вивченні питання можливості впровадження спеціального харчування виникли труднощі, адже відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої  спільним наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 № 298 організація харчування із виключенням окремих груп продуктів із раціону харчування дитини у названій Інструкції не передбачені.

Шлях до спроби впровадження такого харчування тривав більше року. Зокрема, труднощі виникали в процесі складання перспективного дієтичного меню, оскільки в місті Вараш немає лікаря-дієтолога, та постачання певних продуктів (таких як хлібці рисові, рисові макарони, рисове борошно тощо). Важливо було щоб деякі продукти мали відповідне маркування (без глютену, без лактози)  та мали українські сертифікати якості. Працювали спільно з батьками дітей, які мають потребу у дієтичному харчуванні, сестрою медичною з дієтичного харчування та Вараським центром первинної медичної допомоги. Використовуючи Рекомендації щодо організації безглютенового харчування, складеного командою Проекту «Безглютенове та безлактозне харчування в Україні», «Спеціальне харчування в Україні», відштовхуючись від загального міського перспективного двотижневого меню, виключивши глютеновмісні та молочні продукти  було розроблене перспективне безглютенове/безлактозне двотижневе меню, знайдено певні продукти українського виробництва та сертифікації, постачальника таких продуктів.

Відтак, із 24 липня 2019 року було прийняте рішення виконавчого комітету Вараської міської ради про організацію безглютенового та безлактозного харчування на базі трьох закладах дошкільної освіти.

Вже з  2-го вересня 2019 року розпочато харчування для 6-ти дітей з непереносимістю глютену та лактози у закладах дошкільної освіти міста №№ 3,5, НВК №10.