У 2024 році має бути запущена мережа профільних ліцеїв

24.10.2019

Керівники органів управління освітою Рівненщини обговорили подальше функціонування галузі освіти.

В рамках реформи освіти фінансування приємно вражає. Так, у 2019 році для Рівненщини на підтримку осіб з особливими освітніми потребами з державного бюджету виділено субвенцію в сумі 18 млн грн. На Нову українську школу виділено 32 175,071 тис. грн освітньої субвенції. Закупівля засобів навчання та обладнання вже завершена. На придбання персональних комп’ютерів з державного бюджету виділено 13 209,8 тис. грн, на послуги з доступу до Інтернету – 32 252,8 тис. грн. В рамках програми з облаштування туалетів з умовною назвою «Гідність дитини» для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти Рівненщини виділено 34,2 млн грн.

“Передбачається, що вступ до профільних ліцеїв буде відбуватись за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, що також підвищить рівень освіти таких шкіл. В таких школах має навчатись не менше трьохсот учнів, − по сто учнів на паралелі”, – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.

Вже формується план мережі профільних ліцеїв, у яких навчатимуться учні 10-12 класів. Реформа дозволить старшокласникам глибше вивчити предмети, до яких вони мають найбільший хист та з яких складатимуть ЗНО, наголосив Григорій Таргонський.

Учасники наради також обговорили питання розвитку дошкільної освіти. В умовах зростання населення Рівненщини ця тема залишається актуальною. Відтак, у 2018 році було створено 603 додаткових місця.

Начальник управління Державної служби якості освіти в Рівненській області Святослав Сидорук розповів про запровадження внутрішньої системи підвищення якості освіти.