Міністерство освіти і науки розпочало програму з облаштування туалетів усередині шкіл з умовною назвою “Гідність дитини”.

10.04.2019

ЩОДО ДОБУДОВИ ТУАЛЕТІВ У ШКОЛАХ, ДЕ ВОНИ ВСЕ ЩЕ ЗНАХОДЯТЬСЯ НА ВУЛИЦІ

Мінрегіон розробив декілька прикладів планувальних рішень такої добудови санвузлів у школах.
Зробили 3 типи санітарних блоків в залежності від кількості учнів у школі: до 60 осіб, до 140 та до 200. Передбачили також схему розташування локальних очисних споруд, якщо потрібно їх влаштування.

Цього року для вирішення такої проблеми Міністерство освіти і науки України має бюджетну програму, кошти якої спрямовано на облаштування внутрішніх вбиралень.

Під час добудови санвузлів важливо дотримуватися діючих державних будівельних норм щодо шкіл та інклюзивності будівель. Адже зараз більше 30% тих вбиралень, що знаходяться в приміщеннях, потребують термінового ремонту. Є також випадки, де вже були проведені роботи, але неправильно – не встановлюються дверцята у кабінках, не облаштовуються універсальні туалети для дітей з інвалідністю. Це обов’язково треба враховувати при новому будівництві, капремонті чи реконструкції санприміщень.

За цим посиланням розміщено приклади планувальних рішень добудови санітарних вузлів до існуючих закладів середньої освіти.