Стан та перспективи позашкільної освіти обговорили на засіданні круглого столу

19.10.2018

У Рівненській Малій академії наук учнівської молоді управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації проведено засідання круглого столу: «Стан та перспективи позашкільної освіти у комунальних закладах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області». Модератор засідання – Ангеліна Ровкач, головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.
Участь в нараді взяли: заступник голови з гуманітарних питань Млинівської селищної ради Валерій Феха, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Крупецької сільської ради Микола Сова, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради Вікторія Костюк, директори комунальних закладів позашкільної освіти обласного підпорядкування.
Під час обговорення розглянуто питання щодо забезпечення прав дітей на позашкільну освіту, висвітлено позитивний досвід з організації роботи у зазначених громадах, напрацьовано заходи щодо подальшої співпраці.
Зокрема, рішенням Млинівської селищної ради внесено зміни до програми «Шкільний автобус» з метою підвозу дітей громади до закладів позашкільної освіти, розроблено стратегію щодо створення сучасних локацій для занять позашкільною освітою (виділення додаткових приміщень, створення наметового містечка, лижної та велосипедної трас тощо). У Центрі позашкільної освіти «Креатив» Крупецької сільської ради збудовано скеледром з метою популяризації спортивного туризму серед дітей та учнівської молоді, на що виділено 35 тисяч грн. з бюджету, закуплено мікроскопи, підключено високошвидкісний Інтернет тощо.
Окреслено питання щодо синхронізації умов, в яких знаходяться громади, із нормативними актами та положеннями. Для прикладу: фінансування об’єднаними громадами закладів позашкільної освіти, які знаходяться на території інших громад і діти яких там навчаються; участь команд громад у змаганнях, олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт що, поки-що, не передбачено положеннями; організація нових, актуальних до потреб сучасної молоді, гуртків та забезпечення їх програмним і методичним супроводом.
А найголовніше, це тісна та результативна співпраця управління освіти і науки, об’єднаних територіальних громад, обласних комунальних закладів позашкільної освіти у сфері забезпечення прав дітей Рівненщини на здобуття якісної позашкільної освіти.