Сільська школа на Рівненщині – приклад освітньої реформи

27.12.2018

Звернімо увагу на школи в сільській місцевості. На зміни, яких зазнала нещодавно збудована школа в селі Горбаків, що на Рівненщині.

Школа без перебільшення вистраждана. Будівництво її розпочалося ще в 1985 році. За кілька років будівництво зупинилося і 26 років стояли лише руїни. Школу відкрили торік. У новому сучасному комплексі європейського зразка тепер є все: великий спортзал, оснащені майстерні, кабінети, їдальня та навіть дитячий садок.

Зараз у школі навчається понад 200 дітей, десь третина з них їздить з навколишніх сіл новою дорогою.

До речі, Горбаківська школа працює за проектом Новий освітній простір. Яскраві коридори та класи, фасад з величезним муралом, який за задумом автора символізує хороший настрій дорогою до знань. Окрім неймовірно крутого дизайну школа є зразковим прикладом впровадження Нової української школи та інклюзивної освіти, зокрема, окремий кабінет для проведення корекційних занять, пандуси, турнікети у вбиральнях тощо.

А найголовнішим є те, що педагогічний колектив закладу не зупиняється на досягнутому. Нова креативна школа стимулює працювати в іншому вимірі, змушує вносити різноманітність у буденність, мотивує «відкриті» стосунки.