Семінар з початкового технічного моделювання

13.02.2019

 

У «Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді» відбувся обласний семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання з теми: «Вдосконалення форм і методів організації та проведення занять з початкового технічного моделювання».

У роботі семінару взяли участь 25 представників із 20 закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Южаков В.В., директор комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, який наголосив, що початкове технічне моделювання – це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

Із аналізом участі та результативності районів і міст області в обласній та Всеукраїнській виставках з початкового технічного моделювання виступила Муха І.П., методист комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді». Вона також розповіла про виклики та перспективи виставкової діяльності в позашкіллі Рівненщини.

Доманська М.І., методист комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» обговорила з учасниками семінару умови організації та проведення обласних змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання у 2019 році.

Також цікавими та захопливими були презентації молодих педагогів:

Вітартас Л.В., керівника гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, яка розповіла про роботу гуртка «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови»;

Германюк Н.В., керівника гуртків Здолбунівської районної станції юних техніків, що представила авторські розробки рухомих іграшок, технологію їх виготовлення, практичне застосуванням плоскої рухомої іграшки з картону на заняттях гуртка.

Особливу цікавість присутніх викликали виступи колег, що ділилися своїми напрацюваннями:

Лютко Л.М. та Якубовська А.Є, представники Рівненського міського центру творчості учнівської молоді, розповіли про створення рухомих іграшок з паперу та підручних матеріалів;

Павонський В.В., керівник гуртків Сарненського районного Будинку дітей та молоді, поділився досвідом проведення першого заняття на гуртку, його паперові «квілінг-серця» дійсно «запали» в серце всім присутнім;

Стасюк С.В., керівник гуртків Соснівського Центру дитячої та юнацької творчості, зацікавив дерев’яним конструктором «Транспортна техніка», такими іграшками зможуть гратись декілька поколінь в родині;

Тимофієв О.В., завідувач відділу Березнівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, надав корисну інформацію для професіоналів про вдосконалення літака та поділився інтернет-адресами сайтів, де можна знайти креслення військової техніки у масштабі 1:50.

 Учасники намітили перспективи розвитку даного напряму в області, підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації, здобуті на семінарі, для подальшого їх використання у роботі гуртків.