Рівненську «Нову українську школу» представили у Києві

22.08.2018

У Києві відбулась Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад»

Учасниками дискусійних панелей стали представники ОДА, РДА, ОТГ, освітяни зі всієї України.

 

Делегацію від Рівненщини очолила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, а долучились близько тридцяти учасників від області, троє з яких були спікерами конференції.

Під час свого виступу Президент України Петро Порошенко наголосив: «Цього року День знань дещо особливий. Україна більше чверті століття чекала нову освітню реформу.  Зараз вперше, і тому зараз я тут, і Прем’єр-міністр, міністри разом з вами, для того, щоб підкреслити важливість початку втілення в життя програми «Нова українська школа».

Глава держави подякував усім, хто готувався до «Нової української школи»: «Цілком логічно, що програма починається з найменших – першокласників і буде крок за кроком зростати разом з ними». 

Про досвід Рівненщини у впровадженні проекту розповіла голова батьківського комітету Пісківської опорної школи Ірина Процюк. Нагадаємо, це один з перших сільських навчальних закладів, оформлений відповідно до вимог Нового освітнього простору, де враховані енергозберігаючі технології.

«Будівництво нашої школи розпочалося у чистому полі. Усі розуміли, що діти – це наше майбутнє, тому від того, які умови ми, батьки та педагоги, влада створимо для їх розвитку та самовираження сьогодні – залежить завтра нашої країни. Згуртувавшись, ми побудували не тільки школу, а веселкове диво. Тут відсутні бар’єри у доступі до навчання, заклад сучасний та креативний», – розповіла Ірина Процюк.

Про практику Рівненщини щодо створення виховної системи розповіла проректор з науково-педагогічної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Гавлітіна: «Найбільш ефективною є спосіб пошуку життєвого сенсу життя. Саме Нова українська школа і націлена на те, щоб діти були свідомими патріотами, активними особистостями, успішними, позитивними, відкритими до спілкування». 

Доповідаючи про систему професійно-технічної освіти, заступник начальника управління освіти Рівненської ОДА Петро Коржевський поділився досвідом участі Рівненщини у Програмі ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні»: «Проект націлений на покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону. Було закуплено дороговартісне обладнання, створено навчально-практичні центри галузевого призначення».

«Реформа освіти – одна з фундаментальних змін в країні. І сьогодні ми маємо унікальну можливість, коли освітніми проблемами опікуються на найвищому рівні. І Рівненщина відчуває цю потужну підтримку. Державна субвенція направляється на місця і у всі класи «Нової української школи» вже закуповуються одномісні парти, комп’ютерна техніка та дидактичний матеріал», – розповіла Світлана Богатирчук-Кривко.