Рівненські туристи активно долучились до Дня довкілля!

21.04.2018

Щороку в  третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Раніше ця дата була днем проведення Стокгольмської конференції, яка дала старт екологічній програмі ООН – UNEP (United Nations Environment Programme). Зараз ця програма є головним ідеологом проведення Дня довкілля у всьому світі.

Вже традиційно до Дня довкілля та в підтримку Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом», вихованці комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради активно долучаються до проведення екологічних заходів.

В цьому році вони проводились на заплавах річки Путилівка, поблизу   с. Мочулки на території  Ківерцівського  національного природного парку «Цуманська пуща». Нас гостинно зустрічали працівники парку – провідний фахівець з рекреації Максим Нечипорук, інженер відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Максим Рудік, інспектор служби охорони природно-заповідного фонду «Цуманська пуща» Микола Терешкович та молодший науковий співробітник відділу науково-дослідної роботи Олександр Кукшин.

Три групи екологічного десанту, а це понад 70 гуртківців ( керівники Руслана Євпак, Анна Копил, Микола Михалюк) з 16 по 18 квітня брали активну учать у прибиранні прилеглих до заплав річки територій, розчищанні та маркуванні екологічної стежки, прибирання хмизу. Завдяки злагодженій роботі  колективу парку та гуртківців станції юних туристів  було ліквідовано чотири  сміттєзвалища!

Ще однією важливою складовою стали екологічні інформаційні сторінки, які паралельно проводили нашим гуртківцям працівники національного природного парку. Діти мали змогу поринути у таємничий світ рослин, птахів та тварин, розкрити таємниці роботи орнітологів та лісників, на практиці визначити вік дерев та провести спостереження за гніздуванням пташок і рухом найменших комах. Звісно, нікого не залишили байдужим і надзвичайні пейзажі довкілля!!!

«Сьогодні  вже стає зрозуміло, що  сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу  життю людей, тому наша спільна навчально-виховна діяльність має бути спрямована на виховання екологічної культури підростаючого покоління, формування екологічної свідомості, що в майбутньому принесе ефективний і дієвий результат»,- підсумовує координатор заходу, завідуюча методичним відділом станції юних туристів Руслана Євпак.