Рівненські діти ведуть космічні дослідження

22.01.2018

У рамках українського проекту супутникового зв’язку та телебачення «Либідь» фахівцями Миколаївської обсерваторії було створено експериментальну мережу із п’яти станцій. А саме: НАН «Миколаївська астрономічна обсерваторія»; Радіоастрономічний інститут НАНУ, що у Харкові; Західний центр радіотехнічного спостереження у Мукачеві; Рівненська Мала академія наук учнівської молоді та Латвійська Вентспілська вища школа. Їх завдання ─ забезпечувати незалежний безперервний орбітальний супровід.

Мережа використовується для спостереження за маневрами супутника, для уточнення моделі руху об’єктів на геостаціонарній орбіті, для попередження зіткнення з космічним сміттям. Важливим є і те, що геостаціонарний супутник має знаходитися постійно у визначеному місці.

Вихованці Рівненської Малої академії наук допомогли змонтувати космічне обладнання станції і вже близько 2 років ведуть на ній спостереження та обробляють отримані дані.

За словами керівника лабораторії Євгенія Малиновського, вже йдуть перемовини між куратором проекту, Миколаївською астрономічною обсерваторією та Європейським космічним агентством про затвердження успішних українських методів та про подальше їх впровадження у роботі наземного обладнання.