Рівненська «Просвіта» відсвяткувала 100-річний ювілей

11.12.2017

Рівненська міська організація «Просвіта» імені великого Кобзаря відсвяткувала сторіччя від часу створення, а в наступному році ще одна визначна дата ─ 150 років Всеукраїнському товариству.

Патріотична «Просвіта» понад століття гуртує навколо себе українську спільноту та захищає національні корені. Просвітянами в різні роки були створені сотні хат-читалень, гуртків, рільничих об’єднань, хорів, народних театральних колективів та ансамблів. Залучались до просвітницької діяльності інтелігенція, селяни, робітники, молодь. Об’єднувались усі національно свідомі українці, що сповідували українську мову, культуру, православну віру.

На святковому ювілейному заході зібрались різні покоління просвітян, представники міської, обласної влади, керівники районних осередків, меценати, духовенство.

Із вітальним словом звернулася до присутніх заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, яка більше двадцяти років є членом «Просвіти»: «Як ми бачимо, «Просвіта» не тимчасовий, не партійний проект, вона відрізняється від подібних громадських організацій. Може й тому вона така життєздатна. Просвітянські осередки існують не лише в кожному куточку України, а й по всьому світу, дотримуючись основних статутних положень. «Просвіта» ─ духовність і добробут українського народу».

Ветерани та члени Рівненської «Просвіти» були відзначені подяками та нагрудними знаками. Дійство завершилось святковим концертом.