Рівненська делегація вивчала досвід професійних шкіл Естонії

27.05.2019

Впродовж 18-26 травня 2019 року делегація професійної освіти Рівненської області у складі делегації Волинської та Хмельницької областей, у рамках українсько-естонського проекту «Обмін досвідом Естонії для підтримки реформ професійної освіти України» перебувала з робочим візитом в Естонії.

Програмою візиту було передбачене стажування керівників та педагогічних працівників трьох областей у закладах професійної освіти Естонії.

Делегація від Рівненщини працювала у складі: Коржевського Петра Миколайовича, заступника начальника управління – начальника відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації; Савчука О.Л., директора Квасилівського професійного ліцею; Рудика В.Л., директора державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі»; Городнюка В.П., директора Вищого професійного училища № 22 м. Сарни; Морозюка М.П.,  директора Сарненського професійного аграрного ліцею; Бондарчук В.М., директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області.

Представники управління освіти і науки та методичної служби областей з метою ознайомлення з системою освіти Естонії, вивчення нових підходів до управління закладами освіти в умовах децентралізації управління та реформування системи професійної (професійно-технічної) освіти, ознайомлення з критеріями і формами оцінювання навчальних результатів здобувачів освіти, працювали в методичній установі «Innove».

Керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти проходили стажування у професійних школах Естонії, побували у Valgamaa kutseõppekeskus (VKOK) (Валганському центрі професійного навчання); Tallinna Ehituskool (Талліннська Будівельна Школа); Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool (TLMK) (Талліннська Школа Механіки); Vana-Vigala TTK; Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool; Tallinna Teeninduskool (Талліннській Школі Обслуговування), Центрі професійного навчання Іда-Вирумаа. У закладах освіти члени делегації мали можливість ознайомитися з досвідом роботи професійних шкіл, елементами впровадження сучасних методів навчання, методикою розробки освітніх програм на модульно-компетентнісній основі, організацією навчання впродовж життя.

Естонськими колегами організовано проведення семінару під час якого керівники естонських шкіл презентували систему роботи щодо навчання підприємництву, проведено тренінгове навчання щодо формування цілей та інноваційних ідей.

За результатами робочого візиту напрацьовано низку матеріалів, які будуть покладені в основу модернізації системи професійної (професійно-технічної) системи області.