Рівненщина вітає переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН

09.11.2020

Карантинні реалії перенесли ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН в онлайн-площину.

Конкурсанти презентували результати своїх досліджень у вигляді постерів. Платформа «Zoom», екранне спілкування, лаконічна презентація ключових ідей власних досліджень, спілкування із науковцями, представниками світових дослідницьких інституцій – лише частинка пережитого учасниками, серед яких цьогоріч не лише школярі, але й студенти професійних (професійно-технічних) та закладів вищої освіти.

Рівненщину на конкурсі-захисті представляли 47 учасників, 20 із яких здобули призові місця у 47 секціях.

Вітаючи конкурсантів, директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий зазначив:  «Успіх і перемога на цьому конкурсі не вимірюються кольором медалі чи її наявністю. Кожен відчує вагомість результату лише згодом».

Директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Андрєєв додає: «Подібного формату заходу в інтелектуальному просторі України досі не було. Сучасною молоддю така новація сприйнята доволі позитивно. Це не лише про певний злам стереотипів, а й можливість по-новому організувати наукову комунікацію. Телемости із США та Мексикою, до яких були долучені юні науковці – це одна із численних позитивних цьогорічних новацій».

Як усе відбувалося, можна переглянути на YouTube-каналі Малої академії наук України.

Начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський наголошує: «Нові формати реалізації подібних конкурсів – це насамперед про готовність молоді, педагогів, науковців гнучко реагувати на виклики сучасності. Щиро радіємо успіхам представників Рівненщини та впевнені, що отриманий досвід стане доброю інвестицією у майбутнє креативної молоді».

 «Під час захисту презентувала постер до своєї мініповісті «Достатньо 11 фільмів». Це був надзвичайний досвід, адже вперше ідеї, викладені у художньому тексті довелося втілити у настільки лаконічній формі. Не скажу, що це було легко, однак, доволі креативно», – поділилася враженнями одинадцятикласниця Анастасія Добринчук, котра здобула 2 результат у секції «Літературна творчість».

Пропонуємо ознайомитися зі списком переможців із Рівненщини:

Відділення мовознавства

ПІБ учня повністю Місце Назва навчального закладу, клас (курс) Науковий керівник
Секція «Французька мова»
1. Власюк Олександра Олегівна ІІ Рівненська українська гімназія Рівненської міської ради,

10 клас

Полуян О.М.

 

Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу, клас (курс) Науковий керівник
Секція «Українська література»
1. Мартинюк

Інна Володимирівна

ІІІ Карпилівська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області,

11 клас;

Київський національний торговельно-економічний університет, І курс

Хомеча Н.А.,

Мартинюк С.Н.

Секція «Фольклористика»
1. Федорович Ірина Олександрівна ІІІ Сновидовицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради Рівненської області, 11клас Хомеча Н.А.
Секція «Літературна творчість»
1. Добринчук Анастасія Вікторівна ІІ Рівненська загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів № 8 Рівненської міської ради,

11 клас

Жовтан М.А.

 

Відділення хімії та біології

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Біологія людини»
1. Барабаш

Лілія

Максимівна

ІІІ Комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради,

11 клас

  Шелепенко О.І.,

Чуль О.С.

Секція «Загальна біологія»
1. Бабій

Ірина

Іванівна

І Опорний заклад «Малошпаківський ліцей» Дядьковицької сільської ради Рівненського району Рівненської області, 11 клас;

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, І курс

  Колесник

Т.М.,

Сусь Н.Б.

Секція «Зоологія, ботаніка»
1. Гедзюк Владислав Олегович ІІ Рівненська українська гімназія Рівненської міської ради,

Екологічний центр Рівненського палацу дітей та молоді, 11 клас;

Львівський національний університет імені Івана Франка,

І курс

  Рискова В.Г.

 

Відділення екології та аграрних наук

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Лісознавство»
1. Пересунько Володимир Володимирович ІІІ Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Костопільської районної ради Рівненської області, 11 клас;

Державний вищий навчальний заклад “Рівненський коледж економіки та бізнесу”,

І курс

  Редкодубська С.М.,

Лазар О.Д.

Секція «Ветеринарія та зоотехнія»
1. Соболєва

Анна

Миколаївна

ІІ Комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради,

11 клас

  Шевців М.В.,

Чуль О.С.

 

Відділення технічних наук

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Науково-технічна творчість та винахідництво»
1. Демчук Владислав Юрійович ІІІ Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар» Рівненської міської ради,

Рівненський міський центр творчості учнівської молоді,

11 клас;

Національний університет водного господарства та природокористування, І курс

  Мащенко В.А.,

Работюк М.К.

Секція «Електроніка та приладобудування»
1. Бусь

Олександра Юріївна

ІІ Pівненський навчально-виховний комплекс «Колегіум» Рівненської міської ради,

11 клас

  Левшенюк В.Я.,

Шевчук В.П.

 

Відділення економіки

ПІБ учня Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Мікроекономіка та макроекономіка»
1. Саранчук

Назарій

Олегович

11 Комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради, 11 клас;

Національний університет водного господарства та природокористування, І курс

  Міщук Г.Ю.

 

Відділення фізики та астрономії

ПІБ учня Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Експериментальна фізика»
1. Вітрук

Сергій

Олегович

ІІ  Ступнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – агротехнічний ліцей» Здолбунівської районної ради Рівненської області, 11 клас;

Національний університет водного господарства та природокористування, І курс

  Кочубей С.П.,

Вітрук О.П.

 

Відділення комп’ютерних наук

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми»
1. Турбал

Богдан

Юрійович

11 Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар» Рівненської міської ради,

11 клас

  Турбал Ю.В., Желюк Н.Д.
Секція «Internet-технології та WEB дизайн»
1. Петровський Юрій Миколайович ІІ Глинський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Здолбунівської районної ради Рівненської області, 11 клас   Александрук В.В.
Секція «Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту»
1. Мамчур

Михайло Валентинович

І Комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради, 11 клас;

Національний університет “Львівська політехніка”,

І курс

  Сяський В.А.
Секція «Технології програмування»
1. Пошивак

Назарій Ростиславович

ІІ Комунальний заклад «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради, 11 клас;

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”,

І курс

  Рожко В.В.
Секція «Кібербезпека»
1. Пастушок

Ілля Олександрович

ІІІ Рівненський навчально-виховний комплекс № 12 Рівненської

міської ради,

10 клас

  Жуковський В.В.,
Чернова О.І.

Відділення філософії та суспільствознавства

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу, клас (курс) Науковий керівник
Секція «Правознавство»
1. Потапчук

Яна

Вікторівна

ІІ

 

Підлозцівський ліцей Підлозцівської сільської ради Млинівського району Рівненської області,

11 клас

  Жовнірук І.П., Шокало Ю.М.

 

Відділення наук про Землю

ПІБ учня повністю Клас Назва навчального закладу Науковий керівник
Секція «Географія та ландшафтознавство»
1. Ікавчук

Анастасія Володимирівна

ІІІ Рівненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ­– спеціалізована спортивна школа» № 26 Рівненської міської ради, 11 клас;

Львівський національний університет імені Івана Франка,

І курс

  Осніцька Н.О.

Яроменко О.В.