Рівненщина презентувала перший в Україні STEM центр

21.12.2019

Квадрокоптер дрон, 3D принтер, 3D окуляри, робототехніка, мультимедійне обладнання, сучасний комп’ютерний клас, мехатроніка – відсьогодні таке обладнання подарували для учнів Рівненщини.

Сучасний STEM центр у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту відкрив заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський.

«Мені надзвичайно приємно відкривати перший в Україні STEM центр. Я пам’ятаю той час, коли тільки про це починали говорити, складали план, стратегію. Відрадно, що перший центр у профосвіті відкрито на Рівненщині, адже учні, які тут навчаються довго на це чекали. Важливо, щоб вивчаючи будову коробки передач, майбутні механіки її бачили у 3D зображені, а не в своїй уяві. Щоб вони чітко розуміли будову, специфіку та складові приладу. Мрію, щоб більше профтехів мали такі осередки і могли виводити освіту на інший, більш якісний рівень», – зауважив Петро Коржевський.

Такі центри є осередками з новим обладнанням та технікою, які зараз застосовуються на підприємствах. Робота з ними вже під час навчання допомагає учням профтехів отримати якісну освіту і швидко працевлаштуватися. Крім того, на базі центрів заклади можуть організовувати підвищення кваліфікації для вже працюючих фахівців або проводити навчання для дорослих.

Окрім того, сьогодні презентували ще й навчально-практичні центри інновацій і технології з підготовки монтажників систем утеплення та монтажників санітарно-технічних систем та устаткування.

«Ми говоримо, що Європейський Союз впроваджує найновіші практики, проте зауважу, що ми ні на крок не відстаємо. Траєкторія успіху на Рівненщині вибрана правильна. Учні профосвіти Рівненщини отримують такі навики, опановують таке устаткування, що не кожен директор підприємства України взагалі його бачив. Сучасний підхід, правильно поставлені задачі та пріоритети – освіта, яка дивиться у майбутнє», – зазначає обласний очільник освіти області Григорій Таргонський.

Нагадаємо, що в області функціонує 15 сучасних навчально-практичних центрів за різними кваліфікаціями та професіями.