Рівненщина готується до новацій у ЗНО

17.11.2017

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк зустрілася з начальником управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорієм Таргонським.

Обговорювали новації зовнішнього незалежного оцінювання-2018 та їх впровадження.

Вперше, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть  учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію повної загальної середньої освіти.

Нагадаємо, на Рівненщині нараховується 22 навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. Загальна кількість студентів у 2017 році – понад  12 тисяч осіб. Минулоріч випускниками стали 4 тисячі молодших спеціалістів

Варто також зазначити, що цьогоріч до тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде введено аудіювання «розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. Для цього на Рівненщині потрібно буде створити у пунктах відповідні умови, а це близько 100 аудиторій.

Потенційні учасники тестування також мають можливість прослухати фрагменти текстів частини «Аудіювання» та потренуватися у виконанні завдань. Аудіофайл можна відтворити безпосередньо у підрозділі «Завдання сертифікаційної роботи»

.