Проведено обласний семінар для керівників творчих об’єднань з авіамодельного спорту

14.02.2018

У Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар для керівників творчих об’єднань з  авіамодельного спорту.  Тема: «Формування у школярів стійкого інтересу до технічної творчості засобами конструювання та виготовлення літаючих моделей важчих за повітря». У ньому взяли участь 11 педагогів із 7 закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників звернулася Каленська Юлія, заступник директора обласного центру, яка розповіла про сьогодення та перспективи розвитку позашкілля в області.

Методист того ж закладу Кравчук Василь провів аналіз участі та результативності команд в обласних змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі), розповів про проблеми та перспективи розвитку авіамоделювання в області, регламент змагань, що плануються у 2018 році.

У практичній частині семінару виступили:

  • Керівник гуртків Рівненського міського центру Коваленко В’ячеслав з питанням щодо виготовлення крил з пінопласту для вільнолітаючих моделей літаків та планерів;
  • Керівник гуртків Корецького районного будинку школярів Панчук Юрій ознайомив з конструкторськими особливостями крил для радіокерованих моделей літаків та планерів, виготовлених з підкладки під ламінат;
  • Керівник гуртків Рівненського районного Центру дитячої та юнацької творчості Лукащик Василь поділився досвідом виготовлення схематичної моделі планера з доступних матеріалів.

У конструктивній дискусії педагоги висловили своє бачення щодо можливостей поліпшення роботи з удосконалення як конструкторських якостей авіамоделей, так і їх польотних характеристик.

Керівник гуртків підліткового клубу «Омега» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міського виконавчого комітету Гупаленко Володимир ознайомив учасників семінару з інформацією, отриманою на Всеукраїнському семінарі-практикумі голів обласних методичних об’єднань з авіамодельного спорту (м. Київ) та представив нову редакцію Правил проведення змагань з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі у приміщенні).

Окрім того, було проаналізовано стан результатів участі та результативності команд в обласних змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту (мікроавіамоделі та найпростіші), доведено регламент змагань на 2018 рік.

Як визначити центр ваги та збалансувати моделі класів F-1-N, F-1-L, F-1-R» розповів керівник гуртків Млинівського будинку творчості школярів Млинівської селищної ради Варійчук Микола.

По завершенню семінару було проведено «круглий стіл», на якому підвели підсумки та обговорили методичні рекомендації для подальшого їх використання у роботі гуртків.