Позашкільники вчилися арт-терапії

28.02.2019

У «Рівненському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді» було проведено обласний семінар-практикум для практичних психологів закладів позашкільної освіти з теми: «Особливості застосування арт-терапії у системі освіти».

У семінарі брали участь 15 представників із 11 закладів позашкільної освіти області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Южаков Володимир Вікторович, директор КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді». Він розповів, яке важливе місце займає психологічна служба у позашкіллі, які виклики перед нею ставить сьогодення та побажав плідної роботи учасникам семінару.

Міньков Дмитро Олександрович, практичний психолог комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді», виступив з доповіддю про особливості застосування арт-терапії у системі освіти. Адже, арт-терапія в останні роки набула широкого застосування і такі заняття можна розглядати як одну з інноваційних форм роботи з дітьми.

Назаревич Вікторія В’ячеславівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри вікової та педагогічної психології Рівненського державного гуманітарного університету, провела майстер-клас на тему «Арт-терапія».  Це один із найбільш розроблених та використовуваних видів терапії мистецтвом, що має величезну кількість технік, прийомів, методик. Малюючи, займаючись ліпленням, ви ніби отримуєте закодоване послання від самого себе.

Учасники семінару жваво обговорили цей корекційно-діагностичний напрям в роботі психолога.

Панасюк Анастасія Сергіївна, психолог, арт-психолог, тренер, куратор «Школи волонтерів» Рівненського державного гуманітарного університету,  ознайомила з психологічним інструментарієм «Асоціативні карти метафоричних трансформацій Назаревич» і «Авторські карти Дацюк» та провела майстер класи «Техніка згуртування дитячого колективу у випадку неприйняття когось із колективу» та «Методика виявлення неврозів».

По завершенню семінару підвели підсумки та обговорили проблемні моменти в роботі практичного психолога, обмінялися досвідом.