Поліська школа навчає за новим стандартом

10.01.2018

Відомо, що українські першокласники наступного року навчатимуться за новим держстандартом. Протестувати таке нововведення зголосились 4 школи Рівненщини. Серед них і Рокитнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3.

Як розповів начальник відділу освіти Рокитнівської районної державної адміністрації Михайло Кузьмич, діти навчаються у спеціально облаштованих класах, до яких є також свої вимоги. Наприклад, тут має бути куточок для відпочинку, невисокі меблі, змінні стенди, роздатковий матеріал, а стіни – додатковий простір для творчості дітей.

В основі – інтегроване навчання. Вчителі інтегрують різні предмети в одну тему, яка розглядається тиждень, а у спеціальних зошитах відзначають ті чи інші моменти роботи, зауваження до складності завдань, вдалі розробки тощо.

Окрім того, як розповідають вчителі, на ранкових зустрічах та груповій роботі найкраще можна виявити лідерські якості, індивідуальні здібності учнів. Такі нововведення допомагають дітям спілкуватися між собою, не соромитися, бути розкутими. А ще, можна уникнути булінгу та комплексів.

Варто також зазначити, що перевтоми в діток від таких занять немає, тому що чергуються різні види діяльності. Немає також звичного оцінювання, лише «молодець», але вчитель для себе робить помітки рівня успішності дитини і, звісно, розповідає про це батькам.

До відома.

Міністерством освіти і науки у школах, де пілотується новий державний стандарт початкової освіти, було проведено опитування. Як зазначила Міністр Лілія Гриневич: «Ми провели опитування вчителів, батьків та дітей у пілотних школах. Насамперед, нам було важливо отримати інформацію щодо коригування та підтримки пілоту, але в межах опитування ми також отримали інформацію про перші результати. Так, головне, про що говорили усі – мотивація не згасає, діти хочуть іти в школу, а саме мотивація у нинішній школі – це найбільша проблема».