Підсумки обласного конкурсу учнівського науково-дослідницького проектування та винахідництва

05.04.2018

У Станції юних натуралістів відбувся ІІ етап обласного конкурсу учнівського науково-дослідницького проектування та винахідництва, у якому  взяли  участь 16 учасників відбіркового етапу конкурсу.

Обласний конкурс учнівського науково-дослідницького проектування та винахідництва – щорічне індивідуально-командне змагання талановитої учнівської молоді, яка займається дослідництвом, а також здійснює відкриття у різних галузях знань. Конкурс, у якому шукають інновації у експериментально-дослідницькій творчості, талановиту учнівську молодь.

Переможцями ІІ етапу обласного конкурсу учнівського науково-дослідницького проектування та винахідництва визнано:

у категорії: Біологічні науки  (біологія):

І місце

Маслянчук Софію, вихованку Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, робота „Біоекологічні особливості видів родини жовтецеві (Ranunculceae Juss) Рівненської області”;

ІІ місце

Ольховик Вікторію,  вихованку гуртка „Юні ботаніки” комунального  закладу „Станція юних натуралістів”  Рівненської обласної ради, ученицю 10  класу комунального закладу „Школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів „Рівненський обласний ліцей Рівненської обласної ради, робота „Біологічні  методи боротьби з фітофторозом детермінантних помідорів сорту Ляна”;

Весельську Вікторію, ученицю 10 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, робота „Сортовий асортимент озимої пшениці в агроекологічних умовах нашого краю”;

у категорії: Біологічні науки  (зоологія):

І місце

Круліковську Анну, ученицю 8 класу Кустинського навчально-виховного комплексу „загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад” Рівненської районної ради, робота  „Дослідження біології та екології популяції Бобра річкового (Castorfiber L., 1758) території Рівненської області”;

ІІ місце

Кравчук Ганну, ученицю 9 класу Остківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради, робота „Короїди як основна причина появи смоляних лійок у сосни звичайної на території Остківського лісництва”;

Котика Романа, вихованця Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, робота „Особливості гніздування припутня  /Columba Palumbus/ на території міста Рівне”;

ІІІ місце

Федаша Віталія, учня 8 класу Бабинської загальноосвітньої школи І -ІІІ ступенів Бабинської сільської ради Гощанського району, робота „Видовий склад та морфометричні характеристики осадових черепашок молюсків Чорноморського узбережжя у селі Залізний Порт Херсонської області”;

у категорії: Екологія та проблеми довкілля:

І місце

Андріюк Катерину, ученицю 9 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради, робота „Дослідження кислотно – основних властивостей  ґрунту села Колоденка та розробка раціональних шляхів зменшення їх кислотності”;

ІІ місце

Ніколайчука Романа, вихованця Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, робота „Оцінка екологічного стану верхньої течії ріки Устя”;

ІІІ місце

Чижа Петра, учня 10 класу Великожолудського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад”  Володимирецької районної ради, робота „Моніторинг антропогенної трансформації флори на території Великожолудської сільської ради”;

у категорії: Інженерні науки та розробки в галузі штучного інтелекту:

І місце

Стецюка Андрія, учня 9 класу Рівненської загальноосвітньої школи №24  Рівненської міської ради, робота „Вдосконалення скейтборду”;

у категорії: Науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров’я, психологія):

І місце

Рабченюк Тетяну, ученицю 10 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради, робота „Вплив  комп’ютерних  ігор з елементами  насилля на формування агресії  у молодших школярів”;

ІІІ місце

Полюховича Олександра, учня 9 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради, робота „Стратегія підготовки для досягнення максимальних  результатів в плаванні”.

Роботи переможців направили на фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку, що проходитиме 22-24 травня 2018 р. у Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.