Під лежачий камінь вода не тече: як територіальна громада Рівненщини живе після ризиків об’єднання

07.09.2017

На Рівненщині вже народилося 25 об’єднаних територіальних громад. Зокрема, у Сарненському районі успішно діє Клесівська ОТГ, до якої підпорядковані села Клесів, Пугач, Карпилівка, Карасин, Рудня-Карпилівська, селище Страшеве та смт Клесів. Усього, близько 10,5 тисяч жителів, серед яких 1540 школярів та 486 дошкільнят.

Як обживаються громади та «дихають» за новим уставом? Як на собі відчули присмак об’єднання. Що вдалося втілити та змінити?

«Одні стверджують, що ми впевнено крокуємо до Європи, за прикладом якої, власне, і відбувається децентралізація. Інші переконують, що держава таким чином позбавилась непотрібного баласту і скинула на плечі людей те, з чим вже не в силі впоратися. Але очевидно одне: під лежачий камінь вода не тече. І тому на свій страх і ризик громада приступила до об’єднання», – зауважив голова Клесівської селищної ради Василь Гриник.

І результат по благоустрою не забарився. До 1 вересня було успішно реалізовано проекти щодо поліпшення інфраструктури та проведено ряд ремонтних робіт у освітніх, позашкільних закладах підпорядкованих ОТГ.

Зокрема, у Клесівській ЗОШ-ліцей замінили  всі вікна та здійснили ремонт опалювальної системи. У Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів добудували внутрішні вбиральні, відремонтували чотири класні кімнати та коридор. У школі села Пугач перекрили дах та придбали покриття для підлоги, оновили кабінети. Також провели поточні ремонтні  роботи в освітніх закладах сіл Рудня-Карпилівська, Карпилівка, Карасин.

 

До нового навчального року для першокласників громада придбала 158 нових укомплектованих антисколіозних парт та 228 комплектів стільниць.

До слова, громада утримує 6 дошкільних закладів, 5 бібліотек, спортивну та музичну школи. До кінця року громада запланувала реалізувати ще проект із будівництва ігрового спортивного майданчика.