Переможці змагань зі спортивної радіопеленгації

22.04.2019

У Решуцькому лісництві Рівненського району було проведено відкриту першість області серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації. Організатором заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Цьогоріч участь взяло 26 спортсменів, які представляли 6 команд зі Здолбунівського і Костопільського районів; міст Дубно та Рівне.

Спортивна радіопеленгація – особливий вид спорту, суть якого полягає в тому, щоб знайти заховані в лісі радіопередавачі за мінімальний проміжок часу. Допомагають у цьому спортсменам радіоприймач, карта місцевості та компас. Спортивну радіопеленгацію називають ще й полюванням на «лисиць», адже процес пошуку замаскованого передавача по «радіосліду» нагадує вистежування справжньої лисиці. Це вимагає від спортсменів спеціальних навичок, таких як володіння радіоприймачем, визначення відстані, вміння читати карти, оцінка вибору маршруту, концентрація мислення і швидкість прийняття рішення. Для досягнення високого результату «мисливцю» також необхідно бути уважним, цілеспрямованим, витривалим та спритним.

У рамках відкритої першості області здійснювався пошук передавачів («лисиць») в діапазоні радіохвиль 145МГц та 3,5МГц. До складу кожної команди входило 4 учасники. Для учасників давався контрольний час – 120 хв. Довжина дистанцій: старша вікова група – 5-7 км; молодша вікова група – 4-6 км. Учасникам необхідно було знайти задану кількість «лисиць» за найменший час.

У загальнокомандному заліку призові місця посіли:

І місце – команда Рівненського міського центру творчості учнівської молоді;

ІІ місце – команда Здолбунівської районної станції юних техніків;

ІІІ місце – команда комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.