Педагоги та студенти області обговорювали органічне землеробство

28.11.2019

З метою підвищення ефективності та якості дослідницької роботи в закладах загальної середньої та позашкільної освіти 27 листопада на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум на тему «Органічне землеробство: вивчаємо технології, працюємо на перспективу».

У заході  взяли участь  30 педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Костопільського, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. До участі в семінарі  долучилися педагоги закладів освіти об’єднаних територіальних громад  Бабинської та Бугринської сільських рад Гощанського району, а також Малолюбашанської та Деражненської сільських рад Костопільського району.

Учасниками семінару також стали кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біології та здоров’я людини Рівненського державного гуманітарного університету Ірина Трохимчук разом з 10 студентами та кандидат біологічних наук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Віталій Володимирець з 12 студентами.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради Володимир Воробей.

Семінар провів автор розробки «Теплі грядки Розума», член клубу органічного землеробства з Тернопільщини, професійний садівник, ентузіаст своєї справи Володимир Розум.  Він розповів про особливості і переваги заселення теплих грядок Розума мікоризою чорного трюфеля та про ефективність використання вологоутримуючої бентонітної суміші.

Після теоретичного блоку семінару Володимир Розум на навчально-дослідних земельних ділянках комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради провів практикум «Утворення екологічно-чистого родючого ґрунту для городництва, садівництва з одночасним відбором і утримуванням в собі карбону з атмосфери».

Завідувач відділу екології та ландшафтного дизайну Валентина Катюха та завідувач відділу біології та валеології Алла Власик провели екскурсію навчальними кабінетами, творчими лабораторіями, овочевою та квітковою теплицею, територією Станції.

На завершення семінару, під час круглого столу, учасники заходу мали змогу обмінятися враженнями, поставити запитання.