Освітянин з Рівненщини презентував досвід в Міністерстві

20.08.2019

Досвід регіональної ради Рівненщини в професійній (професійно-технічній) освіті презентували на всеукраїнський загал в Міністерстві.

На Всеукраїнській серпневій конференції в Міністерстві освіти і науки України працювали секційні засідання: «Професійна освіта. Перезавантаження» та «Автономія закладів професійної освіти: вчора, сьогодні, завтра».

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей наголосив: «Професійна професійно-технічна освіта є важливим інструментом соціально-економічного розвитку кожного регіону. Саме тому, її розвиток визначено одним із важливих пріоритетів Уряду».

Говорили про вплив децентралізації, проектну діяльність, дуальну освіту, розвиток регіонів, автономію закладів тощо.

Генеральний директор директорату професійної освіти Ірина Шумік зауважила, що скопіювати досвід, наприклад, Німеччини, не можливо, адже у нас кардинально інші закони та пріоритети. Україна буде працювати за іншою, своєю схемою.

Окремо учасники семінару зупинилися на пріоритетно-галузевих підходах до формування центрів професійної досконалості та критеріїв їх відбору, а також мали можливість ознайомитись з результатами моніторингових досліджень ринку праці.

Заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки РОДА Петро Коржевський презентував позитивний досвід регіональної ради Рівненщини.

Освітянин зазначив, що рада повинна дотримуватися трьох правил: затвердити стратегію розвитку ПТНЗ у стратегії розвитку регіону, визначити прогнозовані показники та детально проаналізувати ринок праці. Окрему увагу звернув на дублювання професій та вивільнені кошти, які можна використати на оснащення навчально-практичних центрів.

Загалом учасники секції мали можливість ознайомитись з досвідом роботи експертів та отримати кваліфіковані відповіді щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти.