Освітяни Рівненщини обговорили стратегію розвитку та реформи галузі

20.02.2019

У Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі було проведено спільне засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації та ради Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Серед запрошених – члени колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, начальники відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій, виконкомів рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад; голови рад районних та міських організаційних ланок Профспілки  працівників освіти і науки України.

Перед засіданням усім присутнім було проведено екскурсію закладом. Зокрема, були оглянуті лабораторії, профкабінети, майстерні тощо.

«Невипадково, ми сьогодні колегію проводимо в закладі професійно-технічної освіти. Сьогодні будемо ламати стереотипи про те, що подібні заклади не популярні і не перспективні. Професійна освіта Рівненщини – приклад освітньої реформи та модернізації в державі», – підкреслив заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої  освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Петро Коржевський.

У порядку денному обговорили:

    • стан виконання Угоди між управлінням освіти і науки облдержадміністрації і радою Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Доповідала заступник голови Ради обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Марія Ковальчук (Доповідь у посиланні Профспілки); заступник начальника – начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Петро Коржевський (Доповідь у посиланні Коржевський).
    • підсумки ІІ етапу Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України, який проводився у 2018 році. Доповідав юрисконсульт обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Антипчук.
    • проект «Програми розвитку освіти Рівненської області на 2019-2021 роки». Доповідав начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Святослав Сидорук (Проект у посиланні).
    • підведення підсумків роботи із зверненнями громадян в управлінні освіти і науки Рівненської облдержадміністрації у 2018 році. Доповідала головний спеціаліст управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Анастасьєва (Доповідь у посиланні АНАСТАСЬЄВА на колегію).
    • про висунення кандидатур на здобуття Державної премії України в галузі освіти за номінацією «Професійно-технічна освіта» доповідав начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Григорій Таргонський. (Деталі у посиланні На колегію про премію).

«Таку кількість коштів освіта за останні роки ще не отримувала. Окрім освітніх субвенцій маємо і додаткові фінансування, зокрема на НУШ, на швидкісний інтернет, на шкільні автобуси, на автобуси для ІРЦ, на оснащення внутрішніх вбиралень, на кабінети природничо-математичного циклу, на ресурсні кімнати, на зарплату в ІРЦ, на навчання в інклюзивних класах, на створення нових ІРЦ, на підготовку вчителів НУШ, на створення навчально-практичних центрів в ПТНЗ. Я нарахував суму в майже 200 мільйонів. Здається, що все налагоджується, але не забуваймо про вчасне використання цих коштів. Економити маємо розумно», – зауважив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Григорій Таргонський.

Більше фото у посиланні