Освітяни Рівненщини обговорили реформи освіти та децентралізації

11.04.2018

Сьогодні, 11 квітня, у Центрі розвитку місцевого самоврядування зібралися освітяни Рівненщини, аби обговорити питання забезпечення готовності закладів загальної середньої освіти до реалізації Державного стандарту початкової школи.

Серед присутніх: обласний очільник освіти Григорій Таргонський, ректор РОІППО Алла Черній, начальники регіональних відділів (управлінь) освіти, директор центру Руслан Сивий, експерти з децентралізації та інші.

«Ми маємо працювати разом, нам потрібно об’єднатись задля подальшого впровадження реформ та нових законів. Децентралізація виходить далеко за межі процесу об’єднання. Вона підвищує умови життя та вже надає кращі освітні послуги. Те, що було вчора – було вчора. Рухаймося вперед, адже результати вже помітні», – зазначив директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий.

На зустрічі особливу увагу звертали на питання децентралізації, оптимізації, створення опорних шкіл, нову українську школу, дошкільну освіту, автономію закладів.

«Державна політика, яку ми впроваджуємо, має на меті – розвиток людського потенціалу та поліпшення умов життя. Саме тому, у новому законі «Про освіту» стільки кардинальних змін. Зокрема, автономія шкіл, нові підходи до освітнього процесу та фінансування. У вас є унікальна можливість стати агентами змін, якщо правильно поставите пріоритети та будете активними у своїй галузі», – зауважив начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорій Таргонський.

Відомо, що 1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть до Нової української школи. Однак, щоб цей проект повноцінно реалізувати, потрібно підготовити вчителів, та створити необхідне освітнє середовище. Навчання триває, а розподіл коштів на нове обладнання та їх використання вже передбачено відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

«Початкова школа – це та основа, на якій пізніше будуватиметься весь подальший розвиток дитини, її сприйняття та ставлення до навчання. У червні завершиться остання сесія з перепідготовки вчителів. Той, хто не матиме відповідного сертифікату не зможе вчити перший клас», – зауважила ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній та додала, що МОН вже дало чіткі рекомендації щодо облаштування класів.