Освітяни позашкілля взяли участь у семінарі для вдосконалення виставкової діяльності із науково-технічної творчості

07.11.2019

20 представників закладів позашкільної освіти області, що відповідають за проведення виставок із науково-технічної творчості, взяли участь у семінарі на тему «Виставки як важливий інструмент у створенні позитивного іміджу освітнього закладу. Підвищення рівня підготовки експонатів до Всеукраїнських і обласних конкурсів та виставок», що відбувся 5 листопада. Організатором заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась заступник директора КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР Наталія Даневич. Методист КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Ірина Муха у своєму виступі окреслила шляхи активізації виставкової діяльності у різних закладах освіти та проаналізувала участь закладів позашкільної освіти області у виставках-конкурсах з орігамі «Паперовий світ», «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» і початкового технічного моделювання. Роботи наших вихованців щороку мають призові місця на Всеукраїнській виставці «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Це говорить про високий рівень роботи як гуртківців, які роблять експонати, так і керівників гуртків, оскільки відібрана для виставки учнівська робота є результатом сумісної праці учня і педагога. Вона одночасно стає показником якості викладання навчального предмета, критерієм оцінювання професіоналізму педагога. Чим більше учнівських робіт педагога потрапляє на виставку, тим вищу сходинку професійного розвитку він займає.

Вважається, що виставки є формою презентації майстерності як учнів, так і педагогів, які мобілізують їх на щоденну кропітку роботу з вдосконалення умінь і навичок, викликають у них почуття задоволення від отриманих результатів, виховують повагу до власної праці.

Завідувач виробничого відділу Рівненської обласної універсальної бібліотеки Людмила Шапірко провела екскурсію до іноземного відділу, де представники закладів освіти змогли побачити 3D-принтер, його особливості і функції роботи та деталі, які він виготовляє. Учасники семінару на собі змогли випробувати сучасні окуляри віртуальної реальності, від яких були в захваті. Ще один виріб, який всіх вразив, це розумна інтерактивна ручка, при дотику якої до книги вона відтворює інформацію про зображення та читає текст. Учасники заходу збагатились корисною інформацією, яку донесуть до своїх колег і гуртківців та спробують з ними власноруч зробити новинки на наступні виставки.

Завідувач організаційно-масового відділу КЗ «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Наталія Рацкевич зробила аналіз гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» за 2019 рік.

Завершився семінар «круглим столом», під час якого представники районів обмінялися власним досвідом роботи з питань організації виставкової роботи в своїх закладах.