Освітяни обговорюють тему духовності: науково-практична конференція в Рівному

24.01.2019

Розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Особистість на шляху до духовності: теорія, практика, пошук» організована Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

У залі Рівненського обласного наукового ліцею зібралося близько сотні учасників, які представляють міністерства, академії, інститути, управління, школи.

«Основні засади та цінності на які спирається сучасна освіта – духовність. Світогляд особистості завжди дуальний, як день та ніч, як вхід та вихід. Що закладемо на початках, так і будемо жити у старості. Бажаю, щоб ця розмова стала щирою та конструктивною, адже тема конференції сьогодні надважлива, особливо в часи реформ та зовнішньої агресії», – звернулася до присутніх ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.

Алла Черній, ректор Рівненського ОІППО

Зі сцени зачитували привітання та настанови від поважних науковців та керівників інститутів, зокрема від директора Інституту проблем виховання НАПН України Івана Беха та в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти Юрія Завалевського.

Світлана Кириленко, начальник відділу ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”

Наталія Харченко, завідувачка лабораторії Інституту проблем виховання НАПН

«Колись ми мріяли про нову українську школу, а вже сьогодні першокласники навчаються по-новому, мотивуються кардинально іншими речами та цінностями. Я переконана, що освітній процес напряму залежить від духовності та гармонійності», – зазначила заступник начальника обласного управління освіти і науки Ольга Ладюк.

Ольга Ладюк, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА

Працюватимуть освітяни впродовж дня. На трьох дискусійних платформах обговорюватимуть нове педагогічне мислення, практичні побудови виховання, толерантний освітній простір, педагогіку партнерства, християнську етику, національно-патріотичне виховання тощо.

Насамкінець, відбудеться дискусійне коло за напрямками роботи та поданими матеріалами учасників конференції та урочисте підписання меморандуму про співпрацю.

Наталія Сосюк, директор КЗ “Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів”