Освітяни обговорили розвиток інклюзії на Рівненщині

23.05.2019

Про затвердження рішення колегії УОіН РОДА №263

Розвиток інклюзивної освіти в області обговорили на засіданні колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА.

У залі зібралися директори інклюзивно-ресурсних центрів, начальники відділів та управлінь освіти міст, районів і ОТГ.

«Рівненщина пишається результатами впровадження інклюзії в освітнє середовище. Зроблено дуже багато: відкрито інклюзивно-ресурсні центри, інклюзивні класи, групи в дошкіллі. Понад 2 тисячі педагогічних працівників пройшли навчання з підвищення фахової компетентності щодо освіти дітей з особливими освітніми потребами. Введено 432 посади асистента вчителя та 34 – асистента вихователя», –  зауважила Світлана Богатирчук-Кривко.

Завідуюча сектора інклюзивної освіти управління освіти і науки РОДА Юлія Ковальчук у своєму виступі глибоко проаналізувала організацію інклюзивного навчання, забезпечення використання освітньої субвенції на придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат, доступ до освітнього процесу асистента дитини. Презентувала інформаційний портал «Система автоматизації роботи ІРЦ», який  в онлайн режимі не тільки показує мережу, а й реєструє на комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Особливу увагу звернули на учнів, які навчаються на індивідуальній формі навчання. Григорій Таргонський зазначив, що діти, які мають особливі освітні потреби неодмінно мають вчитися у звичайних школах і бути соціалізованими.

Своїми успіхами та набутим досвідом в інклюзивній освіті ділилися начальники Вараського та Березнівського управлінь освіти та директор Сарненського ІРЦ.

До слова, на Рівненщині вже зареєстровано 24 інклюзивно-ресурсні центри, у 2019 році планується відкриття ще 7. В області працює близько 500 інклюзивних класів.

Голова Національної дитячої ради західного регіону Сергій Скоропляс  презентував опитування дітей щодо інклюзії в школі, яке показало не тільки гідне ставлення однолітків до дітей з особливими освітніми потребами, а й готовність вчитися разом із ними.

Презентації у посиланнях:

Ковальчук Юлія

Cкоропляс Національна дитяча рада

Наталія Бойчук Березне

Оксана Колодич Ресурсний центр